Haberler

Haberler (4)

grupal

Faaliyetlerimizin belirlenmesine ve organize edilmesine destek olabilir, fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Çocuklara rehberlik yapabilir ve onların ihtiyaçlarına göre çözümler üretebilirsiniz.

Sokak hayvanları, kütüphane kurulması, tarihi geziler, bağımlılıkla mücadele, sportif ve kültürel etkinlikler, engellilere yönelik projeler, sağlık sorunları, sosyal yaralar, yaşlı bakımı, ev temizliği, çevre bilinci, şiddet, depresyon, doğal afet, sokak çocukları veya trafik problemleri gibi birçok konuda yanımızda olabilirsiniz. 

Mesleki birikimlerinizden çocuklarımızın yararlanmasını sağlayabildiğiniz gibi gönüllülük esası ile çalışan diğer kurum, kuruluş ve ilgililer ile iş birliği yapmamızı sağlayabilirsiniz.

Siz de başlattığımız “Gönüllü Ol, Gönül Al” projesine destek olun, birlikte daha faydalı ve daha güzel işler başaralım. Haydi Elini Uzat ve bir gönle birlikte misafir olalım.

hands

Seydişehir Belediyesi olarak 2018 yılı itibari ile “Gönüllü Ol, Gönül Al Projesi” sini hayata geçirme çabası içerisindeyiz. Gönüllülük esasına dayalı projemizin amacı bir kıvılcım ile meşaleleri yakabilmektir. Yediden yetmişe bilgi, beceri, yetenek, fikir her ne olursa olsun gönüllü olarak siz de bir kişiyi dolayısıyla insanlığın yüzünü güldürebilirsiniz. Bir etkinlik düzenleyebilir veya etkinliklerimize gönüllü olarak katkıda bulunabilirsiniz.

Her fert gönüllü olarak çalışmalara katılabilir. Gönüllülük her zaman ofis çalışması demek değildir. Saha çalışmaları, toplantılar, istişareler, ziyaretler ve fikir alışverişi gibi çok sayıda gönüllülük yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Pazartesi, 08 Ekim 2018 13:45

GÖNÜLLÜLÜK NEDİR?

dusunen

Hiçbir menfaat ve karşılık gözetmeksizin, sadece finansal ve fiziksel değil, aynı zamanda bilgi, beceri ve kabiliyetlerin tümünün iyilik, güzellik ve doğruluk adına seferber edilmesine “gönüllülük” denir. Bizim için gönüllü; içinde yaşadığımız topluma katkıda bulunabilmek için hiçbir ayrım yapmadan, becerisini, zamanını ve emeğini iyiliğe dönüştürmek isteyen, her tür insani birikime ve sorumluluk bilincine sahip şahsiyettir.

Pazartesi, 08 Ekim 2018 12:30

HAYDİ UZAT ELİNİ

Seydişehir Belediyesinden yeni bir proje. Seydişehir Belediyesi tarafından başlatılan "Gönüllü Ol, Gönül Al" projesi ile yaşlı, yetim, dul ve ihtiyaç sahibi insanların tespit edilerek gönüllü vatandaşlarımızın arasında toplumsal bir bağ kurulması hedefleniyor. Başkan Tutal, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak başlatılan projede yer almak isteyen gönüllüleri, ihtiyaç sahibi ile aralarında oluşturacakları köprü ile kardeşlik ve yardımseverliğe davet ediyor. Başlattıkları bu projede Belediye Başkanı Mehmet Tutal, "Gönüllü Ol, Gönül Al" projesine katılmak isteyenlerin http://gonulluolgonulal.com/ internet adresi üzerinden veya Seydişehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüne gelerek kayıt yaptırabileceklerini kaydetti. Projenin yeni olduğunu kaydeden Başkan Tutal, belediye olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirirken toplumsal kalkınmada gönüllülük esasının gücünü biliyoruz. Gönüllük esasına bağlı olarak yapılan çalışmalarda her zaman çok güzel sonuçlar elde edilmiştir. Bizimle birlikte yol alacak gönüllülerimizin sorumlulukları da görev alanları da büyük. Acıların, korkuların, kaygıların, yalnızlıkların paylaşıldıkça azalacağını, yardımlaşma ve dayanışma ile güçlüklerin aşılacağını düşünüyor, birliktelikle yürüyeceğimize inanıyoruz. Bizimle birlikte yürümek isteyen kardeşlerimizi "Gönüllü Ol, Gönül Al" projemizde bizimle birlikte çalışmaya ve birlikte yürümeye davet ediyoruz" dedi.